Przedłużanie rzęs metodą 1:1

czwartek, 26 grudnia 2013

          W tym poście chcę Wam opowiedzieć i pokazać na  czym polega przedłużanie rzęs metodą 1 do 1, ponieważ ostatnio miałam szansę  z niej skorzystać. Mam cienkie i krótkie rzęsy co widać na poniższych zdjęciach. Są  moim odwiecznym kompleksem, a niestety żadna z dotychczas stosowanych przeze mnie odżywek nie pomogła i niestety nie sądzę, że jakaś pomoże w stopniu jakiego bym oczekiwała. Postanowiłam więc trochę się pocieszyć przed świętami i zafundować sobie przedłużanie rzęs metodą 1:1. Zatem do rzeczy.  Jak sama nazwa wskazuje zabieg ten polega na przyklejeniu do każdej naszej naturalnej rzęsy nowej sztucznej. 
-Jak długo trwa taki zabieg?
-Zwykle 2h-3h (zależy to od gęstości rzęs),
-Jak długo trzymają się takie rzęsy?
- Jeżeli są dobrze założone (przyklejone) i należycie o nie dbamy, to wypadają one z naszą naturalną rzęsą. Zwykle po ok 4 tygodniach połowa z nich wypada. Jest to całkowicie normalne i związane z cyklem życia naszych rzęs. Dlatego aby utrzymać efekt, po takim okresie wymagają one uzupełnienia.
- W jaki sposób należy o nie dbać?
- Najlepiej ich nie tuszować, moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Jeżeli jednak się malujemy to makijaż zmywać  płynem micelarnym, unikać tłustych płynów i mleczek, które mogą rozpuszczać zastosowany klej. Firmy produkujące sztuczne rzęsy produkują również specjalne tusze do nich przeznaczone. (Jednak nie mam w tej dziedzinie osobistych doświadczeń, więc nie zachęcam, nie odradzam.)
- Jaki jest koszt takiego zabiegu?
- No cóż zależy to od salonu oraz od rodzaju użytych materiałów. Ceny wahają się od 100 zł nawet do 400 zł. Wiele dziewczyn po kursach oferuje również swoje usługi w domu, u nich taki zabieg kosztuje zwykle poniżej 100 zł. Warto jednak wybierać kogoś sprawdzonego, poleconego. Możemy również prosić o zdjęcia wykonanych przez nich zabiegów jeżeli takimi dysponują da nam to poczucie pewności, że oddajemy nasze rzęsy w dobre ręce :).

Dobrze jest wykonać 2 dni wcześniej hennę, jeżeli nasze naturalne rzęsy są jasne, aby po doklejeniu nowych nie odznaczały się. Jeżeli nasze naturalne rzęsy są cienkie to polecane są rzęsy z norek jako iż są lżejsze i delikatniejsze. Jednakże z opinii dziewczyn, które miały na sobie zarówno jedwabne jak i te z norek to nie stwierdziły dużej różnicy. Ponadto należy pamiętać, że te z norek mogą uczulać, ze względu na swoje pochodzenie.
Kilka uwag technicznych - Jakie rzęsy powinniśmy wybrać? Czym różnią się od siebie?
- materiałem z jakiego są wykonane ( np. syntetyczne,  jedwabne, z norek),
- grubością ( np. 0,25mm, 0,20mm, 0,15 m, te z norek  mają jednakową grubość),
- długością  (zwykle od 8 do 12 mm),
- profilem czyli stopniem zakrzywienia (J bardzo naturalne mało podkręcone, B lekko podkręcone, C mocniej podkręcone, D bardzo mocno podkręcone),
Długość, grubość i profil rzęs powinien być dobrany indywidualnie do grubości naszych naturalnych rzęs i budowy oka. Ponadto, aby efekt był w miarę naturalny najdłuższe rzęsy są przyklejane w okolicy zewnętrznego kącika oka, a najkrótsze w okolicy wewnętrznego.  Dobrze przeszkolona osoba nie powinna z tym mieć problemu :).
Przeciwwskazania
- delikatne, nadwrażliwe oczy,
- stany zapalne oczu np. zapalenie spojówek,
- przerwanie ciągłości naskórka w okolicach oczu,
- bardzo słabe naturalne rzęsy też są swoistym przeciwwskazaniem, ponieważ takie sztuczne rzęsy dodatkowo je osłabią, po ich ściągnięciu czy wypadnięciu możemy się niezbyt miło zaskoczyć,
To chyba najistotniejsze informacje dotyczące tej metody. Jeżeli macie coś do dodania zapraszam do komentowania.
Ps. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany takim zabiegiem w Krakowie mogę oczywiście polecić moją wizażystkę :).

1 komentarz: