Podgrzewacz do wosku

niedziela, 23 marca 2014

Postanowiłam napisać kilka słów o pewnym urządzeniu pomocnym w depilacji.  Mianowicie o podgrzewaczu do wosku, będącym alternaywą dla maszynki, depilatora, kremów do depilacji czy też gotowych plastrów woskowych. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze, tanie i wydajne.  Stosowane jest w salonach kosmetycznych, ale równie dobrze można go używać w warunkach domowych. Wymaga jedynie troszkę wprawy.

Jak jest zbudowany?
Jego budowa jest prosta jak… widać na zdjęciu ;). Jest to taki plastikowy pojemniczek z metalowymi płytkami w środku. Podłączając go do prądu metalowe płytki się nagrzewają i tym samym podgrzewają specjalny woskowy wkład, który wkładamy do środka. I to cała filozofia. W moim modelu po jednej stronie znajduje się okienko z podziałką informującą o stanie zużycia wosku, ale nie jest to jakiś argument specjalnie przemawiający za tym modelem, ponieważ z łatwością jak wosk troszkę przestygnie możemy wyciągnąć naszą rolkę i sobie sprawdzić.

Jak go używać?
Podgrzać wosk. Nałożyć za pomocą rolki na wybraną część ciała. Przyłożyć plaster, przycisnąć, przytrzymać i oderwać pod włos. I to cała filozofia.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego podgrzewacza?
- Przede wszystkim na moc, im większa moc tym szybciej się nagrzewa czy też lepiej rozpuszcza się wosk, a co za tym idzie jego aplikacja jest łatwiejsza ( po prostu rolka nie ciągnie wtedy tak skóry). Mój ma 40W, ale używałam też mocniejszego i jest zdecydowanie lepszy (jak również droższy).
- Zwykle bardziej opłaca się od razu kupić cały zestaw z wkładem woskowym i plastrami fizelinowymi.

Co jeszcze warto wiedzieć?
- Rolka wosku może mieć grubą lub cienką końcówkę. Gruba służy do depilacji całego ciała. - Cienka do depilacji wąsika. ( Ale grubą też da radę ;).
- Czas podgrzewania wynosi ok 30 min., ale zależy to od modelu urządzenia.
- Temperatura takiego podgrzanego wosku wynosi ok 45 stopni.  Nie parzy skóry. (A przynajmniej nie powinien).
- Przy depilacji wąsika warto najpierw nałożyć odrobinę talku aby zabezpieczyć delikatną skórę twarzy.
- Wydajność jednej rolki to ok 3-4 depilacje całych nóg. Cena jednej rolki to ok 5 zł.
- Trwałość takiego zabiegu to ok 2 tygodnie, ale oczywiście jest to kwestia indywidualna.

Macie doświadczenie z takimi podgrzewaczami? 

Jesteście zadowolone czy raczej wolicie inne metody?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz