Kwas Migdałowy w Kosmetyce

niedziela, 6 kwietnia 2014

         Dzisiaj parę słów na temat zabiegu kosmetycznego z wykorzystaniem kwasu migdałowego. Często boimy się tych zabiegów, ja jednak chciałabym Was przekonać, że to nic strasznego, jeżeli oczywiście oddamy się w dobre ręce. W kosmetyce stosowanych jest wiele kwasów, do tych najbardziej popularnych należy: glikolowy, pirogronowy czy migdałowy. Ja zaczęłam moją przygodę z kwasami od migdałowego, dlatego to właśnie o nim napiszę Wam kilka słów :) 

Wskazania do zabiegu:
- trądzik pospolity,
- skóra tłusta,
- skóra łojotokowa,
- zaskórniki,
- zapalenie mieszków włosowych,
- melasma naskórkowa (ostuda)
- starzenie się skóry,
- fotostarzenie,
- rewitalizacja skóry,

Działanie:
odmładza, uelastycznia, wygładza, ujędrnia skórę, ujednolica koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia, wykazuje działanie bakteriostatyczne, redukuje i reguluje wydzielanie sebum, spłyca drobne zmarszczki, wykazuje działanie keratolityczne

Zalecenia:
Zabieg eksfoliacji kwasem migdałowym można wykonywać przez cały rok z zachowaniem ochrony UV.  Jednakże okres  słonecznego lata i mroźnej zimy  nie jest najlepszym czasem na wykonanie tego typu zabiegów. Częstotliwość kuracji to średnio 6-8 zabiegów, a minimalny odstęp między zabiegami powinien wynosić 7 dni.

Przeciwwskazania:
- łojotokowe zapalenie skóry,
- grzybica,
- łuszczyca,
- aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka),
- przerwanie ciągłości naskórka,
- nieuregulowana cukrzyca,
- gruźlica,
- nowotwory,
- trądzik w fazie aktywnej,
- wysypka, pokrzywka,
- ciąża i okres laktacji,
- zaburzenia układu krążenia,
- skóra naczyniowa (jest przeciwwskazaniem względnym),
- świeża opalenizna,
- świeża depilacja,
- terapia pochodnymi wit. A,

Jak zwykle przebiega zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od demakijażu i tonizacji skóry. (Jak każdy inny zabieg kosmetyczny). Następnie kosmetyczka nakłada na zwilżoną skórę twarzy (może również na szyję i dekolt, jeżeli te obszary również zostaną poddane zabiegowi) specjalny żel przygotowujący  do zabiegu , który zawiera mniejsze stężenie kwasu (10%) i lekko masuje. W ten sposób ocenia jak skóra reaguje na kwas i na jak długo będzie można nałożyć kwas o wyższym stężeniu, później zmywa  i osusza skórę. Przed przystąpieniem do nakładania kwasu okolice oczu powinny zostać zabezpieczone suchymi płatkami bawełnianymi. Natomiast skrzydełka nosa, kąciki ust, nietypowe znamiona barwnikowe czy uszkodzenia naskórka powinny zostać zabezpieczone wazeliną. Następnie przy użyciu odpowiedniego pędzla kosmetyczka aplikuje na skórę odpowiednią ilość kwasu 40%. Czas aplikacji kwasu zależy od rodzaju skóry i jej wrażliwości. Zwykle pierwszy zabieg rozpoczyna się od 3 minut, a każdy kolejny trwa o 2 minuty więcej. Maksymalny czas aplikacji może wynosić 10 minut. Po upływie tego czasu należy przerwać działanie kwasu Neutralizatorem. Następnie skóra zostaje zmyta letnią wodą i osuszona. Kolejnym etapem jest nałożenie grubej warstwy specjalnej maseczki regenerującej na ok 10-15 minut. (może zostać przykryta folią kosmetyczną). Na zakończenie zabiegu zostaje zaaplikowany krem z filtrem SPF 50.

Odczucia podczas zabiegu:
W trakcie nakładania kwasu można odczuwać mrowienie, swędzenie, pieczenie czy szczypanie skóry. Odczucia te są różne w zależności od indywidualnej wrażliwości. Dyskomfort może pojawić się już podczas aplikacji żelu z mniejszym stężeniem kwasu. Jest to normalne, kosmetyczka powinna pytać się o odczucia i dostosować intensywność zabiegu do indywidualnych predyspozycji klientki.

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu:
- stosowanie kremów z filtrami najlepiej SPF 50, a co się z tym wiąże nie opalamy się, nie idziemy na solarium!
- picie dużej ilości wody,
- stosowanie środków nawilżających,
- unikanie basenu, sauny (do 48h po zabiegu),
- aplikacja preparatów wybielających 24h po zabiegu (jeżeli chcemy dodatkowo rozjaśnić cerę),
- nie stosujemy peelingów,

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości piszcie śmiało :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz