Szybkoschnące lakiery do paznokci

sobota, 26 stycznia 2013

   
     Chciałabym dzisiaj podzielić się z Wami moimi (jakkolwiek to zabrzmi;) doznaniami związanymi z szybkoschnącymi lakierami do paznokci. Jako "fanka" malowania paznokci robię to dosyć często i oczywiście tracę przy tym masę czasu, dlatego szybkoschnące lakiery byłyby dla mnie świetnym rozwiązaniem. Na pewno zdarza Wam się malować paznokcie tuż przed wyjściem i później przy zapinaniu płaszcza czy ubieraniu butów stwierdzacie, że jednak nie wyschły lub malujecie je tuż przed snem i rano budzicie się z dziwnymi odciskami na paznokciach...
Postanowiłam przetestować dwie szeroko dostępne na polskim rynku marki oferujące lakiery takiego typu: "Rimmel 60 seconds" oraz "Astor Quick'n Go 45 sec". 

Jeżeli chodzi o "Rimmel 60 seconds" 
     Kolory jakie przetestowałam to: 825 SKY HIGH (turkusowy) oraz 315 READY, AIM, PAINT (czerwony). Najważniejszą kwestią było oczywiście jak szybko wyschną na moich paznokciach, 60 sekund to nie było, ale czas wysychania i tak jest widocznie krótszy od innych lakierów jeżeli chodzi o jedną warstwę. Niestety jak to w większości lakierów bywa konieczne jest zwykle aby położyć dwie warstwy i tu też tak było - jeżeli chodzi o kolor turkusowy. Natomiast jeżeli chodzi o czerwony to jedna warstwa odpowiednio nałożona w zupełności mi wystarcza, dlatego jest to wielki plus. Pędzelek bardzo fajny, szerszy niż to zwykle bywa, dokładnie trzy pociągnięcia wystarczą aby fajnie pokryć cały paznokieć :) Kolory bardzo fajne, żywe, intensywne, niestety w Polsce dostępna gama kolorystyczna jest niewielka. Lakiery są łatwo dostępne. (choćby w popularnej sieciowej drogerii Rossmann). Kosztują ok 10 zł.
Jeżeli chodzi o minusy to odbarwia skórki wokół paznokci. Kolor turkusowy również może odbarwić Wam paznokcie, jeżeli nie nałożycie odpowiedniego lakieru bazowego. Jeżeli chodzi o trwałość to szału nie ma, zależy czym się zajmujecie na co dzień. U mnie bez utrwalacza to tylko 2 dni i pojawiają się pierwsze odpryski przy końcówkach.  Jeżeli chodzi o "Astor Qucik'n Go 45 sec"
     Kolor jaki posiadam to nr 356. (ciemny fiolet). Wysycha szybko, co prawda nie w 45 sekund, ale widocznie krócej od innych lakierów jakie stosowałam. Jedna warstwa nie wystarczy, żeby ładnie pokryć paznokcie, przynajmniej jeżeli chodzi o ten kolor, ale tak to zwykle bywa. Pędzelek podobnie jak w przypadku Rimmela szeroki, w moim przypadku 3 ruchy pokrywają cały paznokieć, ale dla dziewczyn o wąskich płytkach wystarczy jeden ruch. Trzeba się do niego tylko przyzwyczaić.Lakier również szeroko dostępny w drogeriach. Koszt ok 14 zł. Gama kolorystyczna szersza niż u Rimmela. Trwałość bez utrwalacza ok 2 dni, z utrwalaczem zdecydowanie dłużej.

Same zdecydujcie czy powyższy opis Was zachęca czy nie. Moim zdaniem są to dobre lakiery aczkolwiek nie są tak szybkie jakbym sobie tego życzyła ;) A może znacie jakieś inne szybkoschnące lakiery, które możecie polecić?


1 komentarz: